top of page

NASZA HISTORIA

ZESPOŁY I SOLIŚCI  

Bajm ,  Big Cyc , Blue Cafe i Tatiana Okupnik , Bolter  i Anna Jurksztowicz,  Grzegorz Ciechowski  i Republika ,  Czarno-czarni, Czerwone Gitary Skaldowie , Doda z Virgin,  Sylwia  Grzeszczak, Eleni, Edyta  Gorniak,  Anna Maria Jopek, Krywan, Kombi , Kombii , Anita  Lipnicka , Łzy i Ania Wyszkoni ,Lombard i Małgorzata Ostrowska, Maciej Malenczuk , Mannam, Marek Jackowski ,   Perfect, Patrycja Markowska, Pod Budą, Andrzej  Sikorowski,  Raz Dwa Trzy,   Maryla  Rodowicz,  Sławomir ,  Anna  Szałapak , Stare Dobre Małżeństwo, Stachurski,  Trubadurzy,  Tercet egzotyczny, Universe , Wilki , Lady Pank , Vox ,  Maciej Zakoscielny , Żuki, ... 

 

GWIAZDY MUZYKI EUROPEJSKIEJ :  

Savage 1989 ,   Fancy ,  Giną T,   Boney M ( 1990 ) ,  Bad Boys Blue ( 1993, 1994 ) 

 

MUZYKA POWAŻNA:

*Galowy koncert z okazji  Roku chopinowskiego :   Halina Czerny Stefanska,   Juliusz Ursyn Niemcewicz,   Wojciech Stysz ,  Bogusław Kaczyński

*Muzyka operetkowa 2005 :  Grażyna Brodzinska,   Dariusz Stachura.

 

DUŻE  PRODUKCJE  MUZYCZNE : 

*Ewa  Demarczyk  z zespołem muzycznym   1994,   KONCERTY:  Shubert Theatre w Chicago;  Tribeca  Performing Art Center, Manhattan ,NY;  John  Basset Theater,Toronto

*Marek  Grechuta   z zespołem  Anawa   1998 , 2001   KONCERTY:  Atheneum Theatre, Chicago; Symphony Space , Manhattan, NY

*Ich Troje   2002,  2003, 2006, 2007, 2010, 2013  soliści:  Michał Wiśniewski,  Jacek Lągwa,  Justyna Majkowska, Ania  Swiątczak,  zespół muzyczny,  balet. KONCERTY:   Rose Theatre, Brampton;  2003 -Rosemont Theatre,Chicago ,   UCPAC , Rahway, NJ

*Piotr Rubik   “ Psałterz wrzesniowy” , “Najwieksze przeboje” , ”Tu es Petrus”,  “Santo Subito”; “Opisanie swiata”, ” Moją historia”( 2007 , 2008 ,  2009,  2013,  2015, 2016).

Wystąpili  SOLIŚCI : Michał  Bogdanowicz , Michał Gasz,  Grzegorz Wilk,   Agnieszka Przekupień,  Zosia Nowakowska,  Anna Józefina  Lubieniecka, Marta Moszczynska ,  Marcin Januszkiewicz ;

ORKIESTRY: Krakowska Orkiestra Symfoniczna , Dolnośląska Orkiestra Symfoniczna ,  Chicago Symphony Orchestra,   Westfield Symphony Orchestra , zespół muzyczny  Kałamarza  Kośmy ;

CHORY: Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją  Alana  Urbanka , chicagowski chór “Credo” , chór “Mlodych Serc”, chory polonijne z: New Jersey , Monrealu , chór ” Vivat Musica!,  .

*Nieszpory Ludźmierskie Jana Kantego  Pawluskiewicza. 1999, 2000, soliści:  Jagna Jedrzynska, Beata Rybotycka, Grzegorz Turnau, Jacek Wójcicki,  Zbigniew Wodecki,  Justyna Steczkowska . Współpraca:

Orkiestra pod batutą  Mariusza Smolija , chicagowski chór pod dyrekcja  Józefa Homika

*“Slask" Państwowy  Zespół Pieśni i Tańca - soliści, chór , orkiestra  

*Wspomnienie , Niemen  2011 -   zespół Bracia ,  Piotr Cugowski,  Paweł Kukiz,  Janusz Radek,  Anna Wyszkoni ,  Zbigniew Zamachowski 

*“Projekt Grechuta”  2014, -  zespół  Plateau,  Piotr Cugowski,  Małgorzata Ostrowska,  Marek Jackowski, Adam Nowak ,    

 

KABARETY 

*“Wlaśnie leci kabarecik” – Piotr  Fronczewski , Marek Konrad, Janusz Gajos, Wojciech Pokorą,  Krystyna Sienkiewicz, Barbara Wrzesińską, Hanna Sleszyńska,  Majewski, Elżbieta Zajacówna,  Marek Siudym ,  Krzysztof Tyniec ; 

*Kabaret TEY :  Zenon Laskowik, Bohdan Smoleń,  Rudi Szubert, Janusz Rewinski, Aleksander Golebiewski, Krzysztof Jaslar , orkiestra  Zbigniewa Górnego;  

*Kabaret Elita  z Jankiem Kaczmarkiem

Kabaret Pod Egidą : “ Z PRL-u do Polski” –  Jan Pietrzak, Adrianna Biedrzynska,  Magda Zawadzka, Renata Zarębską, Jacek Kaczmarski,  Krzysztof Piasecki, Krzysztof Paszek;  “Madry Polak po wyborach” :

* Jan Pietrzak, Wojciech Pszoniak,  Krzysztof Paszek, Renata Zarębską,   

*Kabarety:  Pigwa ,  Masztalscy , Rak ,   Koń polski , Cezary Pazura, Grzegorz Halama  

 

TEATRY I FILMY:

* “Apetyt na czeresnie” :  Krzysztof Kolberger,  Anna Romantowska,  Mirosława Brzezińska

*“Zapiski Wiezienne”, 1992   Teatr Ochoty : Jan Machulski, Wiesław Machowski, Piotr Siejka, Krystyna Winnicką, Marek Bielecki, Tomasz Medrzak, Witold Juralewicz

*“Biala bluzka”, Krystyna  Janda

*“Shirley Valentine”  Krystyna Janda

*“Czerwony stoliczek” 1990:  Daniel Olbrychski,  Andrzej Strzelecki, Katarzyna Kozak,  Anna Scigalska,  Dariusz Kordek,  Wiesław Stefaniak

*“Kochajmy sie”  ( Pan Tadeusz ) :  Anna Dymną,  Jan Englert,  Katarzyna Figura ,  Mariusz Benoi

‘Zemsta”  Krzysztof KolbergerMariusz Dmochowski,  Wiktor Zborowski, Marian Opania,  Joanna Trzepiecinska,

*“Krzesla “Jonesco:  Nina Andrycz ,Ignacy Gogolewski 

Premiera chicagowska filmu  “Zemsta” w reżyserii Andrzeja Wajdy

 

Miejsca koncertowe :

Symphony Orchestra Hall,  Arie Crown Theatre- McCormic Place, Harris Theatre for Music and Dance- Millenium Park, Copernicus Center,  Picwick Theatre, Atheneum Theatre . Bazylika Sw Jacka  -  IL

Skirball Center, Tribeca Performing Arts Center, Symphony Space - NY

Ritz Theatre , United County Performing Arts Center - NJ  

Barnum Hall Theatre, Santa Monika, CA

Magnificat Center for the Performing Arts, OH  

Roy Thompson Hall, Rose Theatre, John Basset Theater, Queen Elizabeth Theatre   - Toronto

Eva. O.  Howard Theater,  Edmonton 

Basilique-Cathédrale Marię-Reine-du-Monde et Saint-Jacques-le-Majeur de Montréal - Monreal

The Boniface Cathedra, Winnipeg 

The Chan Centrę for Performing Arts, Vancouver.  

 + inne 

 

bottom of page